Jaką szerokość powinna mieć taśma pakowa?

Taśma pakowa to produkt, który składa się z samoprzylepnego kleju nanoszonego na materiał podłoża. Najczęściej nośnikiem klejącym w taśmach pakowych jest folia polipropylenowa. Szerokość taśmy pakowej powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb użytkownika. Przy tak szerokiej gamie różnych dostępnych rodzajów taśm pakowych wybór spełniającego oczekiwania produktu może okazać się skomplikowany. Na jakich zasadach działa taśma […]

Taśma pakowa to produkt, który składa się z samoprzylepnego kleju nanoszonego na materiał podłoża. Najczęściej nośnikiem klejącym w taśmach pakowych jest folia polipropylenowa. Szerokość taśmy pakowej powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb użytkownika. Przy tak szerokiej gamie różnych dostępnych rodzajów taśm pakowych wybór spełniającego oczekiwania produktu może okazać się skomplikowany.

Na jakich zasadach działa taśma pakowa?

W celu ułatwienia sobie wyboru odpowiedniej szerokości taśmy pakowej warto skupić się na zasadach jest działania. Taśma pakowa łączy ze sobą trwale dwie powierzchnie. Dzięki jej użyciu opakowanie jest szczelnie zamknięte, a ryzyko jego otwarcia właściwie minimalne. Za dobre wiązanie z podłożem odpowiada silny klej zastosowany w taśmach pakowych. Aby obie powierzchnie ściśle do siebie przylegały, niezbędne jest użycie rolki taśmy o adekwatnej szerokości.

Różne szerokości dla różnych potrzeb

Taśma pakowa może mieć różne szerokości i długości, odpowiednie dla opakowań o różnych rozmiarach. Zawartość kartonu będzie lepiej zabezpieczona taśmą, która idealnie dopasuje się do kształtu i wymiarów opakowania. Wówczas ryzyko uszkodzenia takiej paczki w transporcie jest minimalne. Taśma pakowa najczęściej dostępna jest w szerokościach 48 i 50 mm. Taśmy o standardowych wymiarach pasują również do najpopularniejszych na rynku dyspenserów. Im szersza taśma pakowa, tym trwalsze połączenie powierzchni.

Dlaczego szerokość taśmy pakowej jest tak istotna?

Szerokość rolki taśmy pakowej oraz długość nawoju to parametry, które mają ogromny wpływ na funkcjonalność tego produktu. Generalnie rzecz ujmując, im większa szerokość taśmy pakowej, tym lepiej. Klienci najchętniej wybierają taśmy pakowe o szerokości 48 mm. Takie wymiary sprawiają, że jest ona idealna zarówno do pakowania przesyłek, zaklejania kartonów czy zabezpieczania korespondencji przed dostępem nieuprawnionych osób.

Szerokość taśmy a jej przeznaczenie

Różne parametry taśm pakowych determinują ich zastosowanie w różnych branżach gospodarki. Szerokość taśmy pakowej należy dobierać pod względem jej użyteczności. Od tego, co będziemy zaklejać taśmą pakową, zależy wybór jej szerokości. Do zamykania mniejszych przesyłek czy korespondencji firmowej wystarczająca będzie wąska taśma. Jeśli jednak mamy zamiar zamykać duże kartony, warto wybierać rolki o większej szerokości.

Szerokie taśmy pakowe

Szerokie taśmy pakowe (powyżej 70 mm) są wyjątkowo wytrzymałe. Stanowią alternatywę dla innych połączeń. Z powodzeniem mogą zastąpić zszywki czy sznurki. Taśmy pakowe o dużej szerokości będą przydatne podczas zaklejania wielkogabarytowych opakowań, np. ładunków paletowych. Będą idealnym rozwiązaniem do łączenia nierównych powierzchni. Przezroczyste taśmy pakowe o dużej szerokości mogą również służyć do tradycyjnego zamykania kartonów, ponieważ nie wpływają na estetykę paczki. Szerokie taśmy pakowe zapewniają długotrwałe uszczelnienie. Z pewnością znajdą zastosowanie w gospodarstwach domowych, biurach, magazynach i centrach logistycznych.

Powiązane artykuły
 • 5 trendów w projektowaniu taśm pakowych z nadrukiem na nadchodzący rok

  Projektowanie taśm pakowych z nadrukiem to istotny element budowania świadomości marki. Do najbardziej ekscytujących aspektów w zakresie projekto...

  Czytaj więcej
 • Czym kierować się, wybierając rodzaj taśmy klejącej?

  Rodzaj taśmy klejącej powinien być dostosowany do jej zastosowania. Do produkcji tych akcesoriów wykorzystuje się papier, folię lub PVC, dobiera...

  Czytaj więcej
 • Personalizacja opakowań – jak to robią duże marki?

  Na najwyższych szczeblach kadry zarządzającej dużych przedsiębiorstw trwa poszukiwanie narzędzi oraz rozwiązań. Ich celem ma być efektywne do...

  Czytaj więcej
Zobacz wszystko