FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Jakie rodzaje taśm są dostępne i które najlepiej wybrać?

To zależy od przeznaczenia. Najmocniejsza taśma, do pakowania jaką oferujemy to PVC jest najczęściej używana do zamykania pudeł. Taśma PVC nadaje się do różnych podłoży. Co więcej, folia PVC świetnie nadaje się do drukowania. Oczywiście dostępne są również inne rodzaje taśm, takie jak PP-Hot-Melt, PP-Akryl lub taśmy Papierowe. Aby uzyskać więcej informacji, przejdź do podstrony Aktualności (przekierujemy do strony w której dokładnie opiszemy wszystkie rodzaje taśm ich cechy + i -)

Jak długo można przechowywać taśmę?

Zależy to od rodzaju taśmy i tego, w jakim zakresie przestrzegano wskazówek przekazanych przez Handlowców TCM Service.

Aby taśma zachowała swoje właściwości jak najdłużej należy ją przechowywać w suchym miejscu z temperaturą 15-25 stopni.

Taśmę z nadrukiem najlepiej przechowywać w ciemnym pokoju. Jeśli taśma zostanie wystawiona na zbyt duże działanie promieni słonecznych (promieniowanie UV), może to niekorzystnie wpłynąć na trwałość koloru.

Taśma PCV: 2,5 – 3 lata

PP-Hotmelt: 9-12 miesięcy

PP-akryl: 6 miesięcy

Papertape: 6 miesięcy

Co oznacza Micron (µm)?

µm oznaczają grubość taśmy. Może być podzielona na grubość folii + kleju lub zsumowana w grubość całkowitą. Wszystkie parametry naszych taśm można znaleźć w kartach technicznych udostępnionych na stronach produktowych każdej taśmy.

Nie wiem jaki rodzaj taśmy powinienem wziąć, czy mogę zamówić rolkę testową?

Oczywiście jest to możliwe. Na początku nasz zespół sprzedaży służy Ci dobrą radę. Jednak jeśli nadal wolisz przetestować taśmy u siebie daj nam znać, a my dostarczymy kilka darmowych rolek testowych.

Ile kolorów można wydrukować na taśmie?

Na taśmach możemy wykonać nadruk maksymalnie 3-kolorowy. Oczywiście większa ilość kolorów jest możliwa do uzyskania przy użycia rastra. Więcej na ten temat napisaliśmy na stronie Aktualności.

Z jakich kolorów mogę wybrać?

Korzystamy z palety kolorów Pantone. Daje nam to niezliczone możliwości. Pantone to nazwa firmy, która publikuje kody kolorów. Kolory PMS to standardowe kolory, w których tusz jest wcześniej mieszany z odpowiednim kolorem. Każdy kolor ma swój unikalny kod. Jeżeli twoje logo jest opracowane w innym systemie kolorów, to dla nas żaden problem, nasi graficy przygotują wzór i dobiorą odpowiednie kolory. Mamy możliwość również wykonywania nadruków w systemie HKS i RAL jednak ilość odcieni nie jest tak obszerna jak w przypadku Pantone. Czy znasz już swój wymagany kod koloru Pantone? Daj nam o tym znać przy wysyłaniu wzoru.

W jaki sposób drukowane są taśmy?

Taśma jest drukowana z wykorzystaniem matrycy. Jest to płyta polimerowa. Elementy wzoru zostają laserowo wycięte, dzięki czemu tworzone są wyższe i niższe elementy. Całość można porównać do pieczątki. Drukowane są elementy wyżej położone na polimerze. Matryca zostaje przymocowana do cylindra. Jest to niezbędny krok, który musi zostać wykonany z najwyższą precyzją w naszym procesie produkcyjnym. Następnie nakładany jest tusz (jest to kolor nadruku). Tak wykonana klisza może być użyty wiele razy. Koszty klisz są stosowane tylko do pierwszego zamówienia lub w przypadku zmian i zawsze są wyceniane indywidualnie do każdego nadruku.

Co to jest druk fleksograficzny?

Taśma drukowana jest techniką fleksografii. Ta technika jest techniką rotacyjnego druku wypukłego z wykorzystaniem elastycznych centrów drukarskich. Głównie fotopolimer i szybkoschnący cienki atrament ciekły. Druk wypukły oznacza, że ​​obraz, który należy wydrukować, znajduje się wyżej na płycie drukarskiej.

Z jakich wymiarów mogę wybrać?

Taśma drukowana jest dostępna w różnych rozmiarach. Standardowy rozmiar rolki taśmy to 50 mm szerokości i 66 m długości. Nasza oferta oczywiście ma więcej opcji które znajdziesz na stronie Aktualności.

Podstawowe kolory taśmy to biały brązowy i transparenty. Czy mogę również wybrać inny kolor tła?

Jest to możliwe, ale zależy od rodzaju taśmy. Wybrany kolor będzie w takim przypadku liczył się jako kolor nadruku. W końcu taśma jest drukowana dwukrotnie. Najpierw kolor tła, a następnie wydrukowany tekst i / lub logo. Więcej na ten temat napisaliśmy w Aktualności.

Jaka jest różnica między drukowaniem pozytywny a negatywnym?

Przy druku pozytywnym największa część taśmy jest niezadrukowana. Kolor taśmy określa kolor tła. W przypadku drukowania negatywnego tekst i / lub logo pozostają otwarte i są nanoszone na kolorowe lub czarne tło. Na białej taśmie napis będzie biały (kolor taśmy), a tło kolorowe lub czarne (atrament).

Dlaczego na taśmie drukowanej negatywnie znajduje się biała kreska oddzielająca kolejne powtórzenia wzoru?

Widoczne jest tutaj łączenie matrycy: pojawia się on po każdym powtórzeniu schematu. To dlatego, że płaska klisza jest przymocowana wokół cylindra. To tworzy kształt litery V w miejscu, gdzie spotykają się końce kliszy, wówczas tworzy się pionowa, niezadrukowana biała linia, którą zawsze przedstawiamy na podglądzie nadruku przygotowanym przez naszego grafika.

Czasami otrzymuję taśmę z częściowo niezadrukowanymi kawałkami. Co może być tego przyczyną?

Może to mieć różne przyczyny. Najczęstszą przyczyną jest przerywana zmiana jumbo roll na maszynie. Ponadto czasami może być tak, że klisza po prostu pochłania za mało tuszu, a zatem nie przenosi wydruku wystarczająco dobrze. Ponieważ dzieje się to z dużą prędkością, niestety trudno go uniknąć.

Czym dokładnie jest podgląd wydruku?

Jest to projekt taśmy. Dokonuje się tego na podstawie przesłanych danych i / lub logo. Po wykonaniu projektu otrzymasz go w formie podglądu wydruku. Możesz to ocenić i, jeśli to konieczne, zmienić. Po zatwierdzeniu projektu rozpoczniemy drukowanie taśmy.

Czym dokładnie jest podgląd wydruku?

Jest to projekt taśmy. Dokonuje się tego na podstawie przesłanych danych i / lub logo. Po wykonaniu projektu otrzymasz go w formie podglądu wydruku. Możesz to ocenić i, jeśli to konieczne, zmienić. Po zatwierdzeniu projektu rozpoczniemy drukowanie taśmy.

Jakiego rodzaju pliki najlepiej wysłać do przygotowanie podglądu wydruku?

Aby nasi Graficy sprawnie mogli opracowywać wzory potrzebują plików otwartych wektorowych

Pliki wektorowe mają następujące rozszerzenie – ai – cdr – eps (illustrator eps)

Pliki te nie są tworzone jak pliki zdjęć (piksele) (.jpg, tiff, bmp i niektóre pliki pdf). W rezultacie obrazy wektorowe można powiększyć do dowolnego pożądanego formatu bez utraty jakości.

Regularnie otrzymujemy pliki np. jpg, bmp, -if, papier firmowy lub kawałki taśmy wysyłane pocztą. Najpierw musimy przekonwertować ten materiał do pliku wektorowego. (Oznacza to skanowanie i podpisywanie). To zajmuje więcej czasu. Najczęściej otrzymasz od nas wiadomość z prośbą o wysłanie pliku w poprawnym formacie. Jeżeli jakość przesłanych materiałów jest za słaba, za konwersję zostaną naliczone dodatkowe koszty. Więcej informacji o rodzajach plików znajdziesz w aktualności.