O TCM Service

Historia TCM

Początki TCM Service sięgają kwietnia 1991 roku, kiedy to powstała firma o nazwie M Service. Przedsiębiorstwo zatrudniało jedynie trzy osoby, a jego specjalnością był handel produktami znanej amerykańskiej firmy 3M. Już rok później firma M Service została przekształcona w spółkę z o.o. Grudzień 1992 roku przyniósł ważne inwestycje i przedsiębiorstwo zakupiło pierwszą maszynę drukującą. Już po upływie dwunastu miesięcy pojawiło się kolejne tego typu urządzenie. Następne dwa lata działalności zaowocowały dynamicznym rozwojem marki M Service, skutkując kolejnymi inwestycjami. W lipcu 1995 roku firma M Service dokonała zakupu maszyny, niezbędnej do konfekcjonowania taśm.

Dwa miesiące później miał miejsce przełomowy moment w historii działalności firmy – przedsiębiorstwo zmieniło nazwę z M Service na TCM Service. Ciągły rozkwit firmy oraz dynamizacja produkcji sprawiły, że w marcu 1996 roku park maszynowy TCM Service zasiliła kolejna już, trzecia maszyna drukująca. Rok 1997 obfitował w realizację następnych przedsięwzięć. TCM Service powiększyło swoje zasoby produkcyjne o maszynę do die-cuttingu i etykiet. Trzy lata później, w maju 2000 roku, wyposażenie zakładu produkcyjnego zostało rozbudowane, dzięki zakupowi maszyny powlekająco-drukującej. Dalszy rozwój firmy wymusił nowe nabytki – w czerwcu 2001 roku przedsiębiorstwo zakupiło maszynę marki Kampf do konfekcjonowania taśm przez przewijanie. Miesiąc później sukcesem zakończyły się starania TCM Service o wdrożenie Systemu Zarządzania Jakością, a marka uzyskała certyfikat ISO 9001:2000.

Systematyczna rozbudowa parku maszynowego, a także rosnące zapotrzebowanie klientów skłoniły właścicieli firmy TCM Service do nawiązania współpracy z marką 3M Oddział Europa w zakresie konfekcjonowania taśm technicznych, co miało miejsce w maju 2002 roku. Miesiąc później do linii produkcyjnej firmy dołączyła maszyna CMC (Automatic Log Slitter), której zadaniem było konfekcjonowanie taśm technicznych. Po upływie trzech lat na wyposażeniu firmy TCM Service znalazła się jeszcze maszyna G&A, również służąca do konfekcjonowania taśm.

W styczniu 2008 roku TCM Service wdrożyło System Zarządzania Środowiskiem ISO 14001:2004, którego głównym zadaniem jest wspomaganie ochrony środowiska i zapobieganie jego zanieczyszczeniu. W tym celu firma zminimalizowała użycie rozpuszczalników w produkcji taśm oraz wprowadziła do asortymentu taśmę ECOSOLVENT. Coroczne inwestycje w ramach ochrony środowiska pozwalają również na produkcję z poszanowaniem zdrowia pracowników. Po upływie miesiąca została uruchomiona innowacyjna linia do produkcji taśm samoprzylepnych z nadrukiem od spodu. 2012 rok to moment, w którym TCM Service połączyło się z marką SABA (producentem taśm samoprzylepnych), czego rezultatem było powstanie jednej grupy kapitałowej. Marka TCM Service, która na wyposażeniu posiadała maszyny SIAT (największego światowego wytwórcy owijarek i urządzeń do składania oraz zaklejania kartonów), skupiła swoje działania na rozszerzeniu produkcji taśm, drukowanych metodą fleksograficzną.

W roku 2017 TCM Service było już w posiadaniu siedmiu maszyn marki SIAT, co pozwalało na produkcję około 1 000 000 m2 taśmy z nadrukiem miesięcznie. Aktualnie marka dysponuje czternastoma maszynami fleksograficznym, co daje możliwości produkcyjne na poziomie 2 000 000 m2 taśmy z nadrukiem miesięcznie. Idąc z duchem czasu i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, TCM Service udostępnia dla swoich partnerów aplikację MyTCM, umożliwiającą zarządzanie składanymi  zamówieniami.

O nas

Firma TCM Service jest wiodącym producentem taśm samoprzylepnych z możliwością nadruku. Doświadczenie, które zdobywaliśmy latami, pozwoliło nam zaoferować usługi najwyższej jakości w tym zakresie. Posiadamy nowoczesny i nieustannie ulepszany park maszynowy, który charakteryzuje w pełni zautomatyzowana linia produkcyjna na światowym poziomie. Innowacyjne rozwiązania sprzętowe oraz wykwalifikowana kadra są w stanie zapewnić klientom TCM Service wysoką klasę oferowanych produktów.

Oprócz tradycyjnych taśm pakowych i technicznych, oferujemy także taśmy klejące z nadrukiem, wykonywanym według wytycznych klienta. Taśmy z nadrukiem to doskonałe rozwiązanie, stosowane zarówno w ręcznych, jak i w automatycznych systemach pakujących. Oprócz funkcji zabezpieczającej pełnią również rolę nośnika reklamowego. To jedna z najbardziej skutecznych form promowania marki. Taśmy z nadrukiem stały się nieodzownym elementem działalności sklepów internetowych, magazynów czy firm spedycyjnych. W codziennej działalności warto zadbać o to, aby oklejane przesyłki budowały dodatkowo świadomość marki i podnosiły renomę firmy.

Oferujemy Państwu druk trzykolorowy (do wyboru z palety kolorów) metodą fleksograficzną, możliwy do wykonania na taśmach o maksymalnej szerokości 150 mm. Druk fleksograficzny jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się metod wykonywania nadruków. Wyróżnia go wysoka jakość oraz możliwość szybkiego drukowania. Nadruki realizowane są przez drukarkę fleksograficzną marki SIAT, która, oprócz możliwości drukujących, posiada również funkcję cięcia, a także przewijania taśmy w wyznaczonych szerokościach i długościach. Cykl pracy trójkolorowej drukarki fleksograficznej SIAT polega na tym, że maszyna odwija, wykonuje obróbkę koronową, drukuje, tnie oraz przewija zadrukowywaną taśmę.
Następnym krokiem jest zwolnienie i obrócenie taśmy po osiągnięciu pożądanej długości.

Na tej maszynie jesteśmy w stanie wykonać nadruki na taśmach PP Hot-Melt, PP Solvent, PVC oraz nośnikach papierowych. Grafikę, która ma zostać nadrukowana na taśmie, można przesłać za pomocą kreatora jako wstępny projekt. Nadruk na taśmach może obejmować logo producenta lub nazwę marki produktu. Klienci TCM Service mogą liczyć na usługi wykonywane z najwyższą precyzją. Wykorzystywane w naszej działalności materiały oraz maszyny są gwarancją najwyższej jakości. Produkty TCM Service charakteryzują się wysokimi parametrami technicznymi i wytrzymałym nadrukiem. Zadrukowana taśma nadal wykazuje trwałość i odporność na czynniki atmosferyczne, a jednocześnie zachowuje walory estetyczne.

Aktualności

5 trendów w projektowaniu taśm pakowych z nadrukiem na nadchodzący rok

Projektowanie taśm pakowych z nadrukiem to istotny element budowania świadomości marki. Do najbardziej ekscytujących aspektów w zakresie projektowania graficznego zaliczyć można nieustanną zmianę. Dostępność nowych narzędzi i technik otwierają różne branże na kreatywne środki wyrazu. Dynamiczny rozwój technologii dotarł także do sektora opakowaniowego, który przechodzi aktualnie niemałą rewolucję. Innowacyjne rozwiązania, nacisk na zrównoważony rozwój oraz […]

Dowiedz się więcej
Czym kierować się, wybierając rodzaj taśmy klejącej?

Rodzaj taśmy klejącej powinien być dostosowany do jej zastosowania. Do produkcji tych akcesoriów wykorzystuje się papier, folię lub PVC, dobierając odpowiednią mieszankę klejową. Obecnie na rynku dostępny jest bogaty asortyment taśm klejących, które różnią się między sobą rozmiarem, kolorem oraz właściwościami. Po jaki typ taśmy klejącej sięgnąć, aby wybór był trafiony, a produkt spełnił oczekiwania […]

Dowiedz się więcej
Personalizacja opakowań – jak to robią duże marki?

Na najwyższych szczeblach kadry zarządzającej dużych przedsiębiorstw trwa poszukiwanie narzędzi oraz rozwiązań. Ich celem ma być efektywne dotarcie do nowych, a zarazem coraz bardziej wymagających klientów. Obecnie firma nie sprzedaje wyłącznie samego produktu, ale wraz z nim prezentuje pewną historię oraz emocje. Personalizacja opakowań to jeden z elementów strategii marketingowej wielu marek. Rola opakowania w […]

Dowiedz się więcej