Wypełniacze do kartonów – jakich użyć? Jak dodatkowo zabezpieczyć przesyłkę?

Proces pakowania nie polega wyłącznie na włożeniu przedmiotu do kartonu i zaklejeniu go. Kluczową kwestią jest tutaj odpowiednie zabezpieczenie towarów. Jeśli zależy nam na tym, aby zawartość przesyłki dotarła w nienaruszonym stanie i nie przemieszczała się wewnątrz opakowania, warto skorzystać z wypełniaczy do kartonów. Oto najpopularniejsze z nich. Folia bąbelkowa Folia bąbelkowa jest zdecydowanie najchętniej […]

Proces pakowania nie polega wyłącznie na włożeniu przedmiotu do kartonu i zaklejeniu go. Kluczową kwestią jest tutaj odpowiednie zabezpieczenie towarów. Jeśli zależy nam na tym, aby zawartość przesyłki dotarła w nienaruszonym stanie i nie przemieszczała się wewnątrz opakowania, warto skorzystać z wypełniaczy do kartonów. Oto najpopularniejsze z nich.

Folia bąbelkowa

Folia bąbelkowa jest zdecydowanie najchętniej wybieranym wypełniaczem do kartonów. Jej powierzchnia pokryta jest pęcherzykami powietrznymi, które gwarantują amortyzację zawartości opakowania. Zastosowanie folii bąbelkowej jest szerokie – sprawdzi się zarówno przy pakowaniu niewielkich przedmiotów, jak i towarów o dużych gabarytach. Antystatyczna odmiana folii bąbelkowej znajduje swoje zastosowanie przy pakowaniu sprzętu elektronicznego. Za największą zaletę tego wypełniacza uważa się fakt, że może być wielokrotnie wykorzystywany, co pozwala ograniczyć produkcję odpadów.

Poduszki powietrzne

Poduszki, wykonane z tworzywa sztucznego, wypełnione są sprężonym powietrzem. Ich użycie gwarantuje amortyzację dla zawartości opakowania. Podobnie jak folia bąbelkowa mogą być wielokrotnie wykorzystywane. Poduszki powietrzne produkowane są w wielu rozmiarach i różnej kolorystyce, więc każdy z łatwością dopasuje ten wypełniacz do swoich potrzeb. Świetnie sprawdzają się przy ochronie kruchych i delikatnych przedmiotów.

Skropak

Skropak zalicza się do ekologicznych wypełniaczy, ponieważ jest w pełni biodegradowalny. Co więcej, może być wielokrotnie stosowany. Skropak wytwarza się ze składników o pochodzeniu roślinnym. Z wyglądu przypomina chrupki kukurydziane, stąd często nazywany jest chipsami styropianowymi. Skropak jest w stanie wypełnić szczelnie puste przestrzenie przesyłek, zapobiegając przemieszczaniu się zawartości. Posiada właściwości antystatyczne i jest ekonomiczny w zakupie.

Tektura

Wiele firm, prowadzących sprzedaż wysyłkową, do wypełniania kartonów stosuje tekturę perforowaną. Posiada ona odpowiednie nacięcia, dzięki czemu idealnie przylega do zawartości opakowania i dostosowuje się do kształtu przedmiotów. Co ważne, tektura jest wyjątkowo lekka, więc nie narazi nadawcy na dodatkowe koszty związane wysyłką produktów.

Papier pakowy

To kolejny po tekturze i skropaku ekologiczny wypełniacz do kartonów. Najczęściej produkowany jest z surowców pochodzących z recyklingu. Papier pakowy potrafi tłumić drgania i inne czynniki zewnętrzne. Ze względu na fakt, że łatwo go zgnieść, idealnie dopasowuje się do przestrzeni kartonu.

Sizzlepak i wełna drzewna

Oba wypełniacze mogą pełnić zarówno funkcję zabezpieczającą, jak i ozdobną. Sizzlepak to nic innego jak paski papieru kraftowego, które są przycięte w kształt zygzaku lub sprężyny. Z kolei wełna drzewna ma postać drewnianych wiórków. Sizzlepak i wełna drzewna dostępne są w sprzedaży w różnych kolorach, dlatego też nadawcy chętnie wykorzystują je jako dekorację przesyłki. Opisywane wypełniacze są lekkie, nie wpływają na wagę przesyłki i doskonale wypełniają puste przestrzenie opakowania.

Powiązane artykuły
 • Personalizacja opakowań – jak to robią duże marki?

  Na najwyższych szczeblach kadry zarządzającej dużych przedsiębiorstw trwa poszukiwanie narzędzi oraz rozwiązań. Ich celem ma być efektywne do...

  Czytaj więcej
 • Eko-pakowanie – jak zmniejszyć ślad węglowy Twojej firmy?

  Opakowania produktów czy też opakowania wysyłkowe mają ogromny wpływ na środowisko naturalne. Ich produkcja, transport i utylizacja generują ś...

  Czytaj więcej
 • Jaka taśma malarska do odcinania kolorów?

  Do prac malarskich i dekoracyjnych potrzebne są nie tylko farby i wałki, ale również taśmy malarskie. Tego typu produkty, zaliczane do taśm spec...

  Czytaj więcej
Zobacz wszystko