Czym charakteryzuje się taśma PVC?

Wymieniając dostępne rodzajów taśm samoprzylepnych, nie możemy pominąć taśmy wykonanej z PVC, czyli polichlorku winylu. Jakie właściwości ma tego typu taśma? W jakich warunkach warto ją stosować? Wyjaśniamy. Budowa taśmy PVC Taśma PVC jest wykonana z polichlorku winylu. To wytrzymały materiał, który nie rozciąga się i jest na tyle trwały, aby skutecznie zamykać paczki czy […]

Wymieniając dostępne rodzajów taśm samoprzylepnych, nie możemy pominąć taśmy wykonanej z PVC, czyli polichlorku winylu. Jakie właściwości ma tego typu taśma? W jakich warunkach warto ją stosować? Wyjaśniamy.

Budowa taśmy PVC

Taśma PVC jest wykonana z polichlorku winylu. To wytrzymały materiał, który nie rozciąga się i jest na tyle trwały, aby skutecznie zamykać paczki czy łączyć ze sobą produkty. Taśmy samoprzylepne PVC można stosować zarówno do pracy ręcznej, jak i w maszynach pakujących. Ponadto ten tym taśmy jest bardzo komfortowy w stosowaniu, gdyż podczas rozwijania nie generuje hałasu. 

Jej całkowita grubość wynosi 53 µm (tj. nośnik wraz z klejem). Co bardzo istotne, taśmy PVC można stosować w bardzo szerokim zakresie temperatur – od -20 do ponad 60 stopni Celsjusza. Taśmy są dostępne z klejem typu solvent, który jest produkowany na bazie kauczuku naturalnego. Klej ten charakteryzuje się wysoką siłą klejenia. Ponadto doskonale sprawdzają się w przypadku chropowatych, nierównych powierzchni. Taśmy tego typu mają wysokość odporność na promieniowanie UV. 

Zastosowanie 

Podstawową funkcją każdej taśmy samoprzylepnej, w tym i taśmy PVC, jest oczywiście zamykanie i uszczelnianie paczek, a także wsparcie podczas typowych prac biurowych. Wspomniane wyżej właściwości taśmy z polichlorku winylu sprawiają, że sprawdzi się w sklepach wysyłkowych, firmach produkcyjnych, magazynach, czyli wszędzie tam, gdzie pakuje się paczki, tworzy przesyłki paletowe i tym podobne. 

Co równie ważne, PVC jest doskonałą bazą do wszelkiego rodzaju nadruków. Oznacza to, że taśmę można wykorzystać do znakowania paczek, np. poprzez informacje o zawartości (komunikaty typu “ostrożnie szkło”) czy sposobie przechowywania danego produktu (np. temperatury ujemne). W ten sposób taśma nie tylko zapewnia szczelność pakunkom, ale i przyspiesza pracę i pozwala uniknąć błędów podczas rozlokowywania towaru w magazynie. 

Taśma PVC z własnym nadrukiem

Typowe nadruki na taśmach to nie wszystko. W TCM Service możesz zaprojektować własną wersję taśmy klejącej na podstawie własnych materiałów lub grafiki, który stworzysz w kreatorze dostępnym na naszej stronie. W ramach kreatora możesz wybrać parametry wydruku, np. liczbę kolorów i długość pojedynczej “klatki”. Ponadto możesz zdecydować o parametrach samej taśmy, czyli jej kolorze bazowym, szerokości i długości. Poza dostępnymi taśmami PVC możesz również wybrać taśmy papierowe lub wykonane z polipropylenu (PP). Ponadto dzięki kreatorowi szybko poznasz wycenę projektu zgodnie z wymaganą liczbą sztuk. Nadruk na taśmie nie musi wykorzystywać Twojego projektu. Możesz wybrać uniwersalne komunikaty, ikony i pola tekstowe, które pozwolą stworzyć funkcjonalną taśmę. Może być ona jednocześnie nośnikiem treści marketingowych, czyli zawierać logo albo chwytliwy slogan, dzięki któremu klient lepiej zapamięta Twoją markę. Wystarczy, że poświęcisz kilkadziesiąt minut na skonfigurowanie taśmy, która spełni wszystkie oczekiwania Twojej firmy. 

Powiązane artykuły
 • Taśma do pakowania PP – właściwości

  Taśma polipropylenowa to alternatywa dla taśmy stalowej. Użycie taśmy PP do pakowaniapozwala na doskonałe zabezpieczenie wysyłanego towaru. Tego...

  Czytaj więcej
 • Jaka taśma do pakowania palet będzie najskuteczniejsza?

  Przesyłki paletowe to ładunki wielkogabarytowe, które wymagają odpowiedniego zabezpieczenia na czas transportu. Ładunek na palecie może być chr...

  Czytaj więcej
 • Charakterystyka taśmy pakowej kauczukowej

  Specyfika taśm pakowych kauczukowych wynika w dużej mierze z właściwości klejów kauczukowych, które tworzą wiązanie znacznie szybciej niż po...

  Czytaj więcej
Zobacz wszystko