Jak pakować prezenty świąteczne?

Okres przedświąteczny to magiczny czas, pełen spotkań i upominków. Prezenty świąteczne należą do tych najbardziej wyczekiwanych, ale ich pakowanie może stanowić nie lada wyzwanie. Wybór odpowiednich akcesoriów do pakowania prezentów świątecznych powinien być uzależniony oczywiście od rodzaju upominku, ale należy je także dopasować do odbiorcy. Dlaczego opakowanie prezentowe ma tak duże znaczenie? Opakowania upominkowe niemal […]

Okres przedświąteczny to magiczny czas, pełen spotkań i upominków. Prezenty świąteczne należą do tych najbardziej wyczekiwanych, ale ich pakowanie może stanowić nie lada wyzwanie. Wybór odpowiednich akcesoriów do pakowania prezentów świątecznych powinien być uzależniony oczywiście od rodzaju upominku, ale należy je także dopasować do odbiorcy.

Dlaczego opakowanie prezentowe ma tak duże znaczenie?

Opakowania upominkowe niemal ocierają się o dzieła sztuki. Staranne pakowanie prezentów świątecznych przede wszystkim podkreśla wagę okazji. Co więcej, będzie także docenione przez osobę obdarowywaną. Odpowiedni wybór opakowania prezentowego oraz estetyka upominku z pewnością wprowadzą odbiorcę w miły, świąteczny nastrój. Nieszablonowe, wyróżniające się opakowania prezentowe są wyrazem zaangażowania i szacunku dla osób, którym wręczamy podarunki.

Jak pakować prezenty świąteczne – niezbędne akcesoria

Podczas pakowania prezentów świątecznych pierwsze skrzypce gra papier ozdobny. Najlepiej sprawdza się przy pakowaniu upominków o regularnych kształtach, np. książek. Torebki na prezenty świąteczne to proste, ale zarazem efektywne formy pakowania upominków. Są chętnie wybierane ze względu na swoją funkcjonalność – pomieszczą przedmioty o różnych kształtach. Hitem ostatnich lat stały się worki świąteczne. Te oryginalne opakowania ze świątecznymi motywami są idealne dla upominków o nieregularnych kształtach. Do przygotowania wyjątkowych prezentów świątecznych przydadzą się także kolorowe taśmy klejące i dekoracyjne wstążki. Samoprzylepne taśmy z okolicznościowym nadrukiem z powodzeniem mogą zastąpić klasyczne wstążki, a dodatkowo będą doskonałym zabezpieczeniem dla opakowania.

Ekologiczne pakowanie prezentów świątecznych

Troska o planetę i rosnąca świadomość konsumentów sprawiają, że wielu z nas zamiast foliowych torebek czy celofanu wybiera ekologiczny sposób pakowania prezentów. W tym przypadku sprawdzą się torby papierowe, szary papier pakowy czy pudełka kartonowe. Do wypełnienia wolnej przestrzeni można użyć również ekologicznych wypełniaczy, takich jak sizzlepak, wełna drzewna czy tektura. Do zabezpieczenia opakowania wykorzystywane są przede wszystkim sznurki jutowe, wstążki materiałowe i taśmy pakowe z papieru typu Kraft.

Pakowanie prezentów świątecznych przez sklepy internetowe

Coraz więcej konsumentów wybiera zakup prezentów online ze względu na wygodę oraz oszczędność czasu. Sklepy internetowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i w okresie świątecznym proponują pakowanie prezentów przed wysyłką. Tak zapakowany upominek jest gotowy do wręczenia odbiorcy lub do położenia pod choinką. Dzięki temu konsumenci za niewielką opłatą otrzymują estetyczne opakowanie i nie muszą się martwić, czy poradzą sobie z własnoręcznym pakowaniem prezentu. Zakupy online z opcją pakowania to także doskonała forma promocji sklepu internetowego, dlatego coraz więcej sprzedawców daje swoim klientom taką możliwość.

Pakowanie prezentów świątecznych w biznesie

W biznesie wręczanie prezentów świątecznych jest miłym zwyczajem i świadczy o poważnym traktowaniu pracowników oraz kontrahentów. Z okazji świąt firmy przygotowują zazwyczaj drobne upominki, np. gadżety. Oprawa wizualna opakowania ma w tym przypadku ogromne znaczenie, warto je więc spersonalizować. Obecnie przedsiębiorcy, wręczając upominki dla kontrahentów i personelu, pragną dodatkowo wypromować swoją markę. Świąteczny prezent, zapakowany w gustowne pudełko i zabezpieczony taśmą z firmowym nadrukiem, jest jednym z narzędzi do budowania i utrzymywania relacji. Może też stanowić doskonały nośnik reklamowy.

Powiązane artykuły
 • Personalizacja opakowań – jak to robią duże marki?

  Na najwyższych szczeblach kadry zarządzającej dużych przedsiębiorstw trwa poszukiwanie narzędzi oraz rozwiązań. Ich celem ma być efektywne do...

  Czytaj więcej
 • Eko-pakowanie – jak zmniejszyć ślad węglowy Twojej firmy?

  Opakowania produktów czy też opakowania wysyłkowe mają ogromny wpływ na środowisko naturalne. Ich produkcja, transport i utylizacja generują ś...

  Czytaj więcej
 • Jaka taśma malarska do odcinania kolorów?

  Do prac malarskich i dekoracyjnych potrzebne są nie tylko farby i wałki, ale również taśmy malarskie. Tego typu produkty, zaliczane do taśm spec...

  Czytaj więcej
Zobacz wszystko