Nadruki na taśmach klejących

Firma TCM Service jest czołowym producentem oraz dostawcą taśm z nadrukiem. Dzięki rozwojowi parku maszynowego oraz systematycznym inwestycjom, marka jest w stanie zaoferować najwyższej jakości produkty. Doświadczony personel wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, zapewniając najwyższy standard obsługi. Pracownicy oferują fachową pomoc podczas wyboru odpowiedniego rodzaju taśmy, a także jej wymiarów. Dokładają wszelkich starań, aby nośnik klejący jak najlepiej spełniał swoją funkcję. Na życzenie klienta TCM Service dopasuje nie tylko odpowiedni rodzaj taśmy, ale również kolor nadruku, jego rozmieszczenie i wielkość. Firma do każdego klienta podchodzi indywidualnie, spełniając nawet najbardziej wymagające oczekiwania.

Producent taśm z nadrukiem

Proces produkcyjny w firmie TCM Service przebiega z zachowaniem norm środowiskowych. Do produkcji stosowane są wyselekcjonowane surowce, które stanowią gwarancję wysokiej jakości i zadowolenia klienta. Taśmy, oferowane przez TCM Service, zachowują swoje właściwości pod względem trwałości, bez względu na upływ czasu. Producent oferuje wykonanie taśm z nadrukiem firmowym na różnych rodzajach nośników, z mocnym klejem do wyboru klienta (Hot-Melt, Solvent lub akryl). Taka taśma solidnie zabezpieczamy przesyłki przed uszkodzeniem. Podstawą działalności firmy jest długofalowa relacja z klientem i starannie zarządzany produkt. TCM Service nieustannie poszerza ofertę produktową, aby każdy klient znalazł opcję odpowiednią dla siebie.

Nadruk metodą fleksograficzną

TCM Service wykonuje nadruki metodą fleksograficzną. Ten rodzaj druku to rozwiązanie bardzo uniwersalne. W większości sytuacji jest to logo firmy, hasło reklamowe, dane adresowe lub też komunikaty ostrzegawcze. Nadruki wykonywane są przez TCM Service na taśmach PVC, taśmach papierowych i polipropylenowych. Świetnym rozwiązaniem jest drukowanie sposobem, zwanym “sandwich”. Polega on na tym, że druk wykonywany jest na taśmie jeszcze przed nałożeniem kleju. Taka metoda nadruku jest gwarancją, że będzie on odporny na czynniki atmosferyczne oraz na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto nadruki, wykonywane tą metodą wyróżniają się intensywnością barw. Nadruk możliwy jest do wykonania w trzech dowolnych kolorach z palety Pantone C i HKS, czasami także z palety kolorów RAL.

Wytyczne do przygotowania nadruków na taśmach klejących

Jako producent taśm TCM Service przywiązuje ogromną wagę do parametrów technicznych produktów, jakości i precyzji nadruku. Pracownicy dokładają wszelkich starań, aby taśmy z nadrukiem powstawały zgodnie z najwyższymi standardami i specyfikacją zamówienia. Projekty nadruków na taśmach klejących powinny być przygotowane w odpowiedni sposób – w wersji wektorowej. Wszystkie projekty, które nie spełniają tych wymogów (np. bitmapy), muszą zostać przekonwertowane. Bez uwzględnienia tych wytycznych zarówno w logotypie jak i w pozostałych elementach graficznych matryca nie zostanie prawidłowo przygotowana, a taśma zadrukowana. Realizacja zamówienia z poprawnymi plikami przebiega znacznie sprawniej.

Dostarczenie danych do druku na taśmach klejących

Nadruki na taśmach klejących wykonywane są metodą fleksograficzną. Zadruk nie jest możliwy w pracy o mapy bitowe, dlatego też dane do druku na taśmach klejących powinny być plikami wektorowymi. Aby uniknąć konfliktów pomiędzy różnymi systemami (Windows i Mac), warto przekonwertować plik na format PDF. Co ważne, sam zapis lub eksport do formatu PDF nie rozwiązuje sprawy – ścieżki i czcionki muszą zostać zamienione na krzywe.

Raster

Raster to jednotonalny obraz składający się z drobnych kropek, dający podczas oglądania z normalnej odległości wrażenie istnienia półtonów. Druk odbywa się w oparciu o paletę kolorów Pantone C oraz HKS, istnieje możliwość zastosowania również kolorów z palety RAL. Raster daje możliwość uzyskania kilku odcieni z jednego koloru, z zachowaniem minimum 20%, a maksymalnie 80% oryginalnego koloru Pantone lub HKS.

Długość matrycy

Długość matryc wyznacza obszar, który może zostać przeznaczony na nadruk logotypu i innych informacji oraz na wolną przestrzeń między nimi. TCM Service dysponuje matrycami o długości 150,7 mm 188,5 mm, 219,8 mm, 245,0 mm, 251,2 mm, 282,6 mm, 314,0 mm, 345,4 mm, 370,5 mm oraz 395,6 mm. Druk odbywa się poprzez naklejenie matrycy na wałek, a każdy jego obrót to jedno powtórzenie wzoru na taśmie.

Zadrukowanie całej powierzchni taśmy

Jeśli klientowi zależy na zadrukowaniu całej powierzchni taśmy, a tło będzie ciemniejsze niż elementy na nim, to na taśmie będzie widoczna kreska w miejscu łączenia matryc (1-2 mm). Odległość między kreskami uzależniona jest od długości matrycy. Aby kreski nie były widoczne, należy zastosować specjalną matrycę Sleeve, która występuje tylko w długości 314,0 mm.

Nadruki przy krawędzi

Materiał bazowy, na którym wykonywany jest nadruk, zazwyczaj ma 144 lub 150 mm szerokości. Najczęściej przy jednym obrocie wałka wykonywane są 3 powtórzenia. Podczas procesu drukowania lub w trakcie cięcia nożem możliwe są niewielkie przesunięcia (1-2 mm), które z reguły są niewidoczne przy prawidłowo wykonanym wzorze.

Powiązane artykuły
 • Jak pakować prezenty świąteczne?

  Okres przedświąteczny to magiczny czas, pełen spotkań i upominków. Prezenty świąteczne należą do tych najbardziej wyczekiwanych, ale ich pako...

  Czytaj więcej
 • Grafika wektorowa a grafika rastrowa – czym się różni? Jak przygotować grafiki do druku?

  Pliki graficzne dzielą się na dwa rodzaje: wektorowe i rastrowe. Raster i wektor to popularne określenia w projektowaniu graficznym. Grafikę wekto...

  Czytaj więcej
 • CMYK, RGB i Pantone – czym się różnią i jak są wykorzystywane w kontekście druku?

  Każda przygoda z grafiką powinna rozpocząć się od poznania podstawowych pojęć w tym zakresie i zaznajomienia się z paletami kolorów. Palety k...

  Czytaj więcej
Zobacz wszystko