Oryginalne pakowanie prezentów z wykorzystaniem taśm z nadrukiem

Oryginalne i estetycznie zapakowane prezenty zawsze cieszą oko i dodają uroku każdej okazji. Niezależnie od okazji, warto zadbać o to, aby prezenty prezentowały się nie tylko pięknie, ale również profesjonalnie. Jednym z elementów, który pozwoli nam na stworzenie oryginalnego opakowania prezentów, są taśmy z nadrukiem. Taśmy z nadrukiem to doskonały sposób na wyróżnienie się na […]

Oryginalne i estetycznie zapakowane prezenty zawsze cieszą oko i dodają uroku każdej okazji. Niezależnie od okazji, warto zadbać o to, aby prezenty prezentowały się nie tylko pięknie, ale również profesjonalnie. Jednym z elementów, który pozwoli nam na stworzenie oryginalnego opakowania prezentów, są taśmy z nadrukiem. Taśmy z nadrukiem to doskonały sposób na wyróżnienie się na tle innych opakowań i nadanie im unikalnego charakteru. Możemy wybrać taśmę z nadrukiem z logo, sentencją lub innym motywem, który będzie pasował do okoliczności. Dla firm jest to inwestycja o niewielkim koszcie, która może zwrócić się z nawiązką.

Jak wykorzystać taśmy z nadrukiem do oryginalnego pakowania prezentów?

Przed przystąpieniem do pakowania prezentów, warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniej taśmy z nadrukiem. Dotyczy to przede wszystkim materiału, z jakiego jest wykonana oraz kleju, którym taśma zostanie powleczona. W TCM Service proponujemy kilka rozwiązań – od taśmy papierowej, która estetyką najbardziej pasuje do prezentów zapakowanych w ozdobny papier, po taśmy z tworzyw sztucznych (PP, PVC), które lepiej sprawdzą się w przypadku opakowań foliowych czy cięższych pakunków. Rodzaj kleju należy natomiast dopasować do warunków, w jakich będzie przechowywany i transportowany pakunek.

Inspiracja to podstawa

Jeśli nie mamy pomysłu na to, jakie wzory wybrać na taśmie z nadrukiem, warto poszukać inspiracji w Internecie. Możemy postawić na minimalistyczny styl, który będzie doskonale rezonował z intrygującą zawartością. Innym rozwiązaniem będzie humorystyczny wydźwięk opakowania, jeśli możemy sobie na to pozwolić. Ogranicza nas tylko nasza własna kreatywność.

Dopasowanie kolor taśmy do koloru opakowania

Aby stworzyć estetyczne i spójne opakowanie prezentu, warto dopasować design taśmy do opakowania, ale także identyfikacji wizualnej firmy. Możemy zdecydować się na białą, szarą lub transparentną bazę taśmy, następnie odpowiednio ją obrandować – logo firmy, ciekawym hasłem czy informacją o zawartości. Ważne, aby wszystkie elementy były czytelne dla osoby, która będzie otwierać opakowanie. Możemy także zdecydować się na taśmę z innymi informacjami, które pasują do charakteru prezentu. Oczywiście taśma to nie wszystko – warto zwrócić uwagę na inne elementy opakowania, jego kształt, kolor, a nawet wypełniacze. Można zdecydować się na dodatkowe ozdoby, takie jak wstążki, kokardy czy kolorowe papierki. Dzięki temu nasze prezenty będą jeszcze bardziej oryginalne.

Profesjonalne wykonanie

Taśmy ze spersonalizowanym nadrukiem warto zamówić w firmie, która ma doświadczenie. Taśmy z nadrukiem to nie tylko sposób na oryginalne pakowanie prezentów, ale również doskonałe narzędzie reklamowe. Firmy mogą wykorzystać taśmy z TCM Service jako element identyfikacji wizualnej i umieszczać na nich logo firmy lub sentencje reklamowe. Na naszej stronie WWW znajduje się kreator, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można zaprojektować swoją unikalną taśmę klejącą z nadrukiem, który świetnie sprawdzi się do pakowania paczek i prezentów dla klientów.

Powiązane artykuły
  • Bezpieczne wysyłanie towarów: w co zapakować paczkę, aby zminimalizować ryzyko uszkodzeń?

    Wysyłanie towarów jest nieodłącznym elementem prowadzenia biznesu, szczególnie w wypadku sklepu internetowego. Niezależnie od branży, w której...

    Czytaj więcej
  • Jaką szerokość powinna mieć taśma pakowa?

    Taśma pakowa to produkt, który składa się z samoprzylepnego kleju nanoszonego na materiał podłoża. Najczęściej nośnikiem klejącym w taśmac...

    Czytaj więcej
Zobacz wszystko